رجزخوانی «فارس»: ۲۳ هزار استشهادی آماده حمله به اهداف آمریکا

 رجزخوانی «فارس»: ۲۳ هزار استشهادی آماده حمله به اهداف آمریکا

سوریه کمر آمریکا را خواهد شکست / شرکای جنگی آمریکا در تیررس سوریه [ایران] قرار دارند

خبرگزاری فارس نوشت: «شیخ «واثق البطاط»‌ رهبر «جیش المختار» و از روحانیون سرشناس عراقی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، با بیان اینکه گروه متبوعش ۲۳ هزار استشهادی آموزش‌دیده و مجهز در اختیار دارد، آمریکا را به هدف قرار دادن منافعش در عراق و منطقه خلیج فارس تهدید کرد». این خبرگزاری همچنین سخنان سردار مسعود جزایری، را منتشر کرده که گفته است: «سوریه [بخوانیم ایران] منافع آمریکا و هم‌پیمانانش را در صورت وقوع تهاجم نظامی مورد حمله قرار می‌دهد».

با بیش‌تر شدن احتمال حمله آمریکا و متحدانش به سوریه، رجزخوانی‌های و رجزگویی‌های جمهوری اسلامی نیز شکل جدی‌تر به خود می‌گیرد؛خبرگزاری فارس، در تیتر اول بسته ویژه خبری خود با عنوان «فارس ۲۴»گفتگوی این خبرگزاری با شیخ «واثق البطاط»‌ رهبر «جیش المختار» عراق و از روحانیان نزدیک به جمهوری اسلامی را منتشر کرده است؛ این روحانی تندروی عراقی در این مصاحبه تهدید کرده که در صورت حمله آمریکا به سوریه، با ۲۳ هزار استشهادی آموزش‌دیده و مجهز خود، منافع آمریکا را در عراق و منطقه خلیج فارس هدف قرار خواهد داد. وی همچنین گفته است که «سوریه، کمر آمریکا را خواهد شکست»؛ متن کامل مصاحبه منتشرشده توسط خبرگزاری فارس، به شرح زیر است:

«شیخ «واثق البطاط»‌ رهبر «جیش المختار» و از روحانیون سرشناس عراقی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، با بیان اینکه گروه متبوعش ۲۳ هزار استشهادی آموزش‌دیده و مجهز در اختیار دارد، آمریکا را به هدف قرار دادن منافعش در عراق و منطقه خلیج فارس تهدید کرد.

وی افزود: از زمانی که آمریکا و رژیم صهیونیستی مزدورانشان را در داخل سوریه به سلاح شیمیایی مجهز کردند، خطر تهدیدکننده ملت سوریه را احساس کرده‌ایم.

رهبر ارتش المختار به‌کارگیری سلاح شیمیایی را بهانه‌ای برای دخالت آمریکا در تحولات سوریه خواند و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با این اقدام خود در سوریه، همه خطوط قرمز را نادیده گرفته‌اند.

البطاط با هشدار نسبت به هر گونه ماجراجویی علیه ملت سوریه تهدید کرد که در صورت حمله آمریکا به این کشور، منافع و حضور آمریکا در عراق و خلیج فارس از عملیات مبارزان جیش المختار در امان نخواهند بود.

وی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی را بزرگ‌ترین زیان‌کننده حمله احتمالی به سوریه خواند و افزود: با عنایت به بیداری اسلامی و عربی و مواضع آشکار ملت‌ها درباره رویارویی با حمله احتمالی به سوریه، آمریکا و رژیم صهیونستی قطعاً شکست خواهند خورد.

البطاط از آمادگی ۲۳ هزار نیروی استشهادی آموزش‌دیده و مجهز برای هدف قرار دادن اهداف و منافع آمریکا در منطقه خبر داد و افزود: سوریه کمر آمریکا را خواهد شکست.»

«فارس»، در بخش دیگری از رجزگویی‌های خود در وبسایت این خبرگزاری و ویژه‌نامه «فارس ۲۴»، سخنان سردار مسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح را منتشر کرده است؛ بر اساس این گزارش، وی «در حاشیه نشست تعدادی از پزشکان پیرامون راهکارهای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس» گفته است:

«سوریه [بخوانیم ایران] منافع آمریکا و هم‌پیمانانش را در صورت وقوع تهاجم نظامی مورد حمله قرار می‌دهد».

وی اظهار داشت: کشورهایی که به عنوان شرکای آمریکا پول، امکانات و پایگاه در اختیار مهاجمان قرار می‌دهند در تیررس سوریه قرار دارند و پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که هیچ چیز نمی‌تواند مانع مقابله به مثل سوریه شود.

به گزارش «فارس» وی تصریح کرد: اطلاعات آشکار با صراحت می‌گوید سوریه، متوجه عملیات‌های فریب دشمن است، لذا هر اقدام نظامی از سوی آمریکا را عملی فراگیر تلقی می‌کند و بر این اساس، آتش را با آتش و آفند را با آفند متحرک و گسترده پاسخ خواهند داد.

جزایری در پایان با تقبیح اقدامات خودسرانه و جنگ‌افروزانه آمریکایی‌ها و در مقابل شکل‌گیری یک جبهه گسترده ضد جنگ در جهان گفت: جامعه جهانی به سوریه حق می‌دهد در دفاع از خود به طور فراگیر با دشمنان و متجاوزین برخورد قهرآمیز کند.»

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s