واقعیات ماجرای جایزه گرفتن نتیجه آیت الله خمینی

998948 10151826169753954 2049775371 n واقعیات ماجرای جایزه گرفتن نتیجه آیت الله خمینی

شهروند کانادا (بزرگترین نشریهٔ فارسی زبان شمال آمریکا)    علی شریفیان: مدتی است موضوع جایزه‌ای که خانم نعیما طاهری و عکس فتوشاپ شده او همراه با عنوان و شرح نادرستی که مادر وی خانم نعیمه اشراقی در فیس بوک خود درباره دخترش و جایزه او داده، سوژه بحث ها، اعتراض‌ها و انتقادات زیادی در رسانه‌ها و عمدتا فیس بوک شده است.

نکته اول اینکه خانم طاهری یک جایزه تشویقی دریافت کرده است. این جایزه از جوایزی است که هر ساله از سوی مرکز عالی انتاریو انتاریو سنترس آاف اخکللنک به دانشجویان و کسانی که ابتکارات و نوآوری هایی می کنند و به منظور تشویق و گسترش پژوهش‌های علمی و کمک به مخترعان به گروهی داده می شود. خانم نعیما طاهری، نتیجه آیت الله خمینی در مراسمی که در ماه مه، بیش از سه ماه پیش برگزار شده، به عنوان اعضای یک تیم این جایزه را از دست دکتر رضا مریدی، وزیر پژوهش‌های علمی و نوآوری‌های انتاریو دریافت کرده است. به عبارت دیگر وی در «ایالت انتاریو» آن گونه که مادرش ادعا کرده، نفر اول هیچ رشته‌ای نشده است.

1236156 10151830549303954 320371522 n واقعیات ماجرای جایزه گرفتن نتیجه آیت الله خمینی

نعیمه اشراقی ، زنی‌ که در مکتب خمینی و خاتمی آموزش دیده، در پاسخ به برخی انتقادها در صفحه فیس‌بوک خود به هزاران نفری که از او انتقاد کردند، آشکارا توهین کرد و خواهان نابودی آنها شد و نوشت: «دوستان عزیز لطفا به عوعو کردن اشخاص حساسیت نشان ندهید چون واقعا فکر میکنند مهم هستند خداوند در قرآن فرموده است که حسود هیچ وقت از حسادت خود سودی نمیبرد. نوه امام بودن خودش افتخاری است برای من و خانواده‌ام و من به آن مفتخرم خداوند همه شما جاهلان را هدایت کنه و اگر قابل هدایت نیستید نیست و نابودتان گرداند.»

دکتر رضا مریدی در گفت وگوی خود برای شهروند توضیح داد که ایشان، دولت انتاریو، وزارت پژوهش‌های علمی و نوآوری ها، (که دکتر مریدی تصدی مقام وزارت آن را دارد)  وزرات آموزش و پرورش یا هیچ وزارت خانه دیگری در پروسه انتخاب گیرندگان این جوایز دخالتی ندارد و این کار از سوی مرکز عالی انتاریو، که موسسه‌ای مستقل است، صورت گرفته و می گیرد. بنا براین وزیر کابینه دولت انتاریو از مشخصات گیرندگان جوایز هیچ گونه اطلاع قبلی نداشته است. دکتر مریدی به شهروند خاطرنشان کرد که در مجموع ۲۰ نفر در مراسم ماه می، جایزه گرفته اند. غیر از خانم نعیما طاهری، چند ایرانی دیگر به نام‌های امیر منبع چی، محمد فرجی و علی صدیقیان جزو گیرندگان جایزه بوده اند.

کسانی که در رسانه‌ها به این موضوع پرداخته اند، مسائل و نکات زیادی را مطرح کرده اند. از جمله اینکه به دروغگویی و ریاکاری خانم نعیمه اشراقی، مادر خانم طاهری، نوه دختری آیت الله خمینی اعتراض کرده و می گویند چرا نتیجه بنیانگذار حکومت اسلامی، خود آموزه‌های خمینی را در حفظ حجاب رعایت نمی کند، در حالی که حکومت اسلامی، میلیون‌ها زن ایرانی را با اجبار و زور حجاب بر سر کرده و شمار زیادی از آنها را هر روزه به بهانه‌های «بد حجابی»، « بی‌حجابی» و مانند آن مورد اذیت و آزار قرار داده و می دهد. وی با چه پولی آمده در کشوری که آیت الله خمینی « بلاد کفار» خوانده، درس می خواند و چرا در جمهوری اسلامی پایه ریخته شده به وسیله جدش نمانده و درس بخواند؟

عده‌ای هم به این اعتراضات ایراد گرفته و می گویند این خانم مانند همه در انتخاب پدر و مادر و خانواده اش، اختیاری نداشته پس نباید وی را به جرم جدش به باد انتقاد گرفت.

نکته جالب و مهم دیگر اینکه فیس بوک در ایران فیلتر و وارد شدن به آن حرام و ممنوع است و این اعتراض و پرسش مطرح شده که چرا این رسانه برای مردم ممنوع شده اما کسانی چون خانم نعیمه اشراقی که نوه خمینی است (مانند بسیاری از دیگر مقامات و سردمداران حکومت اسلامی با اینترنت‌های پر سرعت) در آن عضویت دارند و فعالیت می کنند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s