افخم هر گونه حضور نظامی ایران در سوریه را رد کرد

به گزارش خبر گذاری ایلنا مرضیه افخم٬ سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که فیلم منتشر شده در وب‌سایت یوتیوب نشان می‌دهد که ایران به طور مستقیم در سوریه حضور نظامی دارد، گفت: «بار‌ها اعلام کرده‌ایم که ایران هیچ گونه فعالیت رسمی نظامی در سوریه ندارد.»

890a43dc 931a 4e2d 81e0 a843494e2d61 16x9 600x338 افخم هر گونه حضور نظامی ایران در سوریه را رد کرد

به گزارش العربیه تلویزیون هلند، تصاویری را منتشر کرده که حضور نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سوریه و نبرد آن ها در کنار نیروهای بشار اسد علیه مخالفانشان را به اثبات می‌رساند.

صحنه هایی که ”العربیه.نت” در این گزارش منتشر کرده، مرتبط با فیلم مستندی است که ”هادی باغبانی” مستند ساز ایرانی قصد ساخت آن را برای برنامه ”روایت فتح” داشت.

اما باغبانی که به همراه سه نفر دیگر برای ساخت فیلمی مستند درباره حضور نیروهای ایرانی در نبردهای سوریه به این کشور رفته بود، روز دوشنبه ۱۹ آگوست ۲۰۱۳ در کمین مخالفان کشته شد. جسد او پس از چند روز به زادگاهش ”بابلسر” در استان مازنداران در شمال ایرام منتقل شد.

برخی شبکه های خارجی از جمله ”بی بی سی فارسی” و ”سایت رادیو بین المللی فرانسه” ۶ ویدیو از فیلم مستند ساخته نشده باغبانی، منتشر کرده‌اند.

در بخش هایی از فیلم های ویدیویی، شخصی ایرانی با نام ”اسماعیل حیدری” که یکی از فرماندهان میدانی نیروهای هوادارا بشار اسد است به تصویر کشیده شده که هماهنگی نیروهای ارتش سوریه با نیروهای ایرانی موجود در سوریه را تشریح می‌کند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s