۱۳ کشته در تیراندازی مقر نیروی دریایی واشنگتن

6614A3C7 9BB0 4E68 B65C 8F70E57F9DAC w640 r1 s cx0 cy5 cw99 ۱۳ کشته در تیراندازی مقر نیروی دریایی واشنگتن

روز دوشنبه یک مرد مسلح با تیراندازی در پایگاه دریایی شهر واشنگتن ۱۲ نفر را کشت. مرد مهاجم که توسط پلیس کشته شد، ارون الکسیس، یک پیمانکار نظامی سابق معرفی شده است. مقامات پلیس می گویند هنوز مشخص نیست که او چگونه بدون مدارک شناسایی مخصوص به محوطه پایگاه دریایی شهر واشنگتن دسترسی پیدا کرده است و انگیزه او چه بوده است.

وینسنت گری، شهردار واشنگتن دی سی، و کتی لانیر، رئیس پلیس واشنگتن دی سی، طی روز دوشنبه در چند نشست خبری، درخصوص واقعه تیراندازی بامداد دوشنبه در مقر نیروی دریایی واشنگتن توضیح دادند و افزودند که علل و ابعاد واقعه در دست پی گیری و فعالانه در حال بررسی است و اخبار تازه هر چند ساعت یک بار به افکار عمومی گزارش خواهد شد.

رئیس پلیس واشنگتن قول داده که هر دو ساعت یک بار نشستی خبری برگزار کند و مردم را از تازه ترین تحولات مربوط به این رویداد آگاه سازد.

شهردار واشنگتن گفت که دفتر وی و پلیس واشنگتن از زمان وقوع تیراندازی تاکنون، کاخ سفید را در جریان تحولات گذارده اند. وی افزود هیچ دلیلی برای باور کردن این که حمله تروریستی بود، وجود ندارد.

مقامات پلیس اعلام کردند، آنها به دنبال شخص دومی هستند که در دوربین های مدار بسته  مشاهده شده و ممکن است در این تیراندازی دست داشته است.

گزارش ها حاکی از آن است که در این تیراندازی دست کم ۷ نفر مجروح شده اند.

قبلاً به نقل از مقامهای نیروی دریایی و پلیس واشنگتن گزارش شده بود که روز دوشنبه بر اثر تیراندازی مرد مسلحی که جامه تیره پوشیده بود، عده ای مجروح شده اند.

کریس کلی سخنگوی پلیس متروپولیتن واشنگتن گفت یک افسر پلیس از جمله مجروحان است که بستری شده، و مجروح دیگر از افسران قضایی است که وابستگی به پلیس شهر ندارد.

تیراندازی در ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه بامداد دوشنبه روی داد. محل واقعه به گزارش سی. ان. ان در پایگاه دریایی در بخش جنوب شرقی شهر واشنگتن (موسوم به Navy Yard) بوده است. به گفته مقامهای نیروی دریایی، شخص تیرانداز هنوز در داخل  ساختمان است. آخرین گزارشها حاکی از آن است که تیراندازی از طبقه چهارم به سمت طبقه سوم ساختمان شماره ۱۹۷ مجموعه صورت گرفته است.

خبرنگار شبکه تلویزیونی فاکس گفت گزارشهای رسیده از بیمارستان حاکی است از دو نوع اسلحه در تیراندازی استفاده شده، که ممکن است نشانه حضور دو تیرانداز باشد، یا یک تیرانداز که به دو اسلحه مسلح است.

دست کم ۶ مدرسه دولتی در شهر واشنگتن دی سی تعطیل شده و وزارت ترابری که در ساختمان مجاور محل تیراندازی است، نیز تعطیل شده است و کارمندان آن با اتوبوس شهری از ساختمان دور شده اند.

بامداد دوشنبه فرودگاه ملی ریگان در حومه پایتخت آمریکا نیز به دنبال این تیراندازی به مدت چند ساعت تعطیل و پروازهای آن لغو شد.

مأموران اف. بی. آی در حال بررسی ابعاد و جوانب تیراندازی هستند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز که قرار بود بامداد دوشنبه پیرامون اقتصاد آمریکا سخنرانی کند، سخنرانی خود را به سبب وقوع تیراندازی مرگبار در مقر نیروی دریایی آمریکا در پایتخت این کشور، به تعویق انداخت و آن را ظهر دوشنبه آغاز کرد.

باراک اوباما در آغاز سخنان خود گفت که جزئیات این واقعه و پی گیری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در این خصوص مرتب به وی گزارش شده و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

آقای اوباما این تیراندازی را اقدامی بزدلانه خواند و  با قربانیان و بازماندگان قربانیان این تیراندازی و همه کسانی که به نحوی از این واقعه آسیب دیده اند، ابراز همدردی، و از خدمات اعضای نیروهای نظامی آمریکا تقدیر و تشکر کرد.

 

منبع: صدای آمریکا

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s