رییس سابق پلیس راهور تهران: دولت در راس مافیای خودروسازی است

IMAGE635031084696233218 رییس سابق پلیس راهور تهران: دولت در راس مافیای خودروسازی است

عکس آرشیوی

رییس سابق پلیس راهور تهران در تحلیل حوادث رانندگی مرگ‌بار اخیر با انتقاد شدید از «پلیس راهنمایی و رانندگی» و «نیروی انتظامی» گفت: «خود دولت در راس مافیای خودروسازی است.»

به گزارش بامدادخبر  سیدهادی هاشمی روز سه‌شنبه (۲۶ شهریور-۱۷ سپتامبر) در گفتگو با خبرگزاری “ایسنا” با اشاره به افزایش تلفات رانندگی طی ماه‌های اخیر و به ویژه حادثه مرگ‌بار هفته گذشته در جاده تهران-قم از «شرکت تعاونی مسافربری مربوط»، «سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای»، «پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی» و هم‌چنین «شرکت خودروساز» به عنوان مقصران اصلی این حادثه نام برد.

وی ضمن تاکید بر نادیده گرفتن “ضرورت نصب چکش بر روی هر پنجره” برای استفاده در مواقع بحرانی و با انتقاد از عملکرد پلیس در این خصوص گفت: «هم‌اکنون حتی یک اتوبوس مسافربری بین شهری نیز دیده نمی‌شود که چکش روی شیشه‌های آن نصب باشد. این موضوع نقض صریح قانون است که نه پلیس و نه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آن را کنترل نمی‌کنند و پلیس نیز در این زمینه قصور دارد.»

وی با بیان اینکه «تمام نهادهای مرتبط با این حادثه مقصر هستند»، افزود: «باید گفت مقصر اول شرکت تعاونی مسافربری مربوطه، مقصر دوم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مقصر سوم پلیس راهنمایی و رانندگی و مقصر چهارم پلیس نیروی انتظامی است که در مبادی ایست و بازرسی با قصورهای احتمالی راننده برخورد نکرده‌اند.»

این کار‌شناس تصادفات رانندگی ضمن انتقاد شدید از دولت، با تاکید بر اینکه «دولت خود در راس مافیای خودروسازی قرار دارد»، افزود: «من معتقدم ایرانی‌ها حاضرند ماهی چند هزار تومان به حسابی واریز کنند تا حقوق کارگران خودروسازی پرداخت شود اما در مقابل خودروی با کیفیت نیز وارد کشور شود. در راس مافیای خودروسازی، دولت قرار دارد چرا که دولت با این تخلفات برخورد نمی‌کند.»

گفتنی است هفته گذشته بر اثر برخورد دو دستگاه اتوبوس مسافربری در حوالی کیلومتر ٢٣ اتوبان قم به تهران حدودا ۵۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

جاده‌های ایران از جمله مرگ‌بار‌ترین جاده‌های دنیا محسوب می‌شوند. بر اساس آماری که از سوی پزشکی قانونی ایران اعلام شده، سالانه بین بیست تا سی هزار ایرانی جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s