تداوم اعتصاب غذای افشین سهزاب زاده و ممانعت دادستانی از اعزام وی به بیمارستان

Afshin Sohrabzadeh تداوم اعتصاب غذای افشین سهزاب زاده و ممانعت دادستانی از اعزام وی به بیمارستانبا وجود گذشت ۱۶ روز از اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی کُرد در زندان میناب تاکنون مسوولان زندان توجهی به شرایط و خواسته‌های این زندانی برای پایان اعتصاب غذایش نشان نداده‌ و گزارشات از وخامت حال جسمی و روحی این زندانی حاکی است.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، افشین سهراب زاده ، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان میناب که از روز۱۶ شهریور ماه اقدام به اعتصاب غذا کرده است. همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرد و دادستانی از اعزام وی به بیمارستان بندر عباس ممانعت به عمل می آورد. و گزارشات از وخامت حال جسمی و روحی این زندانی حاکی است.

گفتنی است او در اوایل مردادماه که خونریزی داخلی و دردهای طاقت فرسا وی شدت گرفته بود مسئولین زندان میناب ناچار شدند او را برای انجام عمل جراحی در یکی از بیمارستانهای بندر عباس به زندان بندر عباس منتقل کنند اما در آنجا به این زندانی گفته شد که بودجه بستری کردن و انجام عمل جراحی وی را ندارند و او را چند روزی در زندان بندرعباس نگه داشتند که روزانه با تزریق ۳ آمپول قوی تسکین دهنده که فقط باعث کاهش تا حدودی درد وی می شد اکتفا کردند. این زندانی سیاسی کرد هم اکنون در زندان میناب در وضعیت حاد جسمی بسر میبرد و احتیاج به مداوای فوری دارد.
افشین سهراب زاده فرزند بهروز که در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۸۸ در شهر کامیاران دستگیر و مدتی زیادی در اداره اطلاعات این شهر توسط شهرام رحیمی معاون اطلاعات کامیاران بیرحمانه شکنجه میشود و بطوری که از ناحیه دماغ دچار شکستگی و بر اثر ضربه شدید ین مامور اطلاعات فتق این زندانی سیاسی پاره میشود که بعد از آن به رجایی شهر کرج فرستاده میشود و بعد از ۲۰ روز دوباره به اداره اطلاعات سنندج باز گرداننده میشود و هنگامی که چند بار از شدت درد از هوش میرود، در یکی از بیمارستهای شهر سنندج تحت عمل جراحی فتق قرار می گیرد بصورتی که بعد از این عمل حدود ۹ ماه به وی سوند وصل میشود.
افشین سهراب زاده ۲۳ ساله به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اسلامی شهر سنندج به قضاوت مصطفی طیاری به ۲۵ سال زندان و تبعید به میناب محکوم شد.
گفتنی است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه سال جاری این زندانی اهل کردستان در اعتراض به آنچه «شرایط اسفناک» این زندان گفته شده و تبعیدش از زندان مرکزی سنندج به این زندان اقدام به خودکشی کرده بود.

منبع:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s