حمله مشکوک افراد ناشناس به مهدی کرم‌پور، کارگردان فیلم پل چوبی

فیلم پل چوبی حمله مشکوک افراد ناشناس به مهدی کرم‌پور، کارگردان فیلم پل چوبی

 

تقاطع: یک کارگردان شناخته‌‌شده‌ی سینمای ایران، مورد هجوم و حمله فیزیکی افراد ناشناس موتورسوار قرار گرفته است.

مهدی کرم‌پور، کارگردان فیلم “پل چوبی” که با وقفه‌ای دو ساله اخیرا در برخی سینماهای تهران به نمایش درآمده، به خبرگزاری‌های ایلنا و ایسنا گفته که غروب روز چهارشنبه (۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر) هم‌زمان با پخش فیلمش برای بیش از ۱۵۰ نفر از کارشناسان و روان‌شناسان در محل “انجمن تخصصی علوم انسانی” در خیابان ورشو، از سوی دو موتورسوار مورد حمله قرار گرفته و برای هفت-هشت دقیقه با آن‌ها درگیری فیزیکی پیدا کرده است.

آقای کرم‌پور با «مشکوک» دانستن این حمله به ایلنا گفته: «به ظاهر آن‌ها قصد سرقت داشتند اما علی‌رغم آن‌که همراه من، تلفن همراه و هم‌چنین آی‌پد بود اما هیچ وسیله‌ای را سرقت نکردند و به محض حضور مردم و مأموران از صحنه گریختند.»

این فیلم‌ساز ۳۶ ساله‌ در اثر این درگیری در ناحیه‌ی دست و پا جراحاتی سطحی برداشته است و ماموران پلیس به وی گفته‌اند که «شانس آورده مهاجمان با چاقو و یا قمه او را نزده‌اند».

فیلم پل چوبی، تازه‌ترین ساخته‌ی مهدی کرم‌پور، در سال ۱۳۹۰ با بازی چهره‌های سرشناسی چون بهرام رادان، هدیه تهرانی، مهناز افشار، مهران مدیری، آتیلا پسیانی، فرهاد اصلانی و برزو ارجمند ساخته شد. اما از یک سو بخش‌های سیاسی آن که در فضای اعتراض‌های سال ۸۸ روایت می‌شد، دچار ممیزی گردید و از سوی دیگر در دسته‌ی شش فیلمی قرار گرفت که به دلیل تحریم از سوی “حوزه‌ هنری” سازمان تبلیغات اسلامی، مجوز پخش آن‌ها در سینماهای متعلق به این سازمان صادر نشد.

این فیلم سرانجام در نخستین روزهای شهریورماه به همراه ۵ فیلم دیگر تحریمی، بعد از دو سال در گروه سینمایی “قدس” اکران شد و طی چهار هفته‌ی گذشته به فروش ۸۵۰ میلیونی در سراسر کشور و ۶۰۰ میلیونی در تهران دست یافته است.

مهدی کرم‌پور، پیش از “پل چوبی” فیلم‌هایی چون “جایی دیگر”، “چه کسی امیر را کشت” و اپیزود “طهران تهران” را کارگردانی کرده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s