نامه به اوباما در باره فتوای خامنه ای

povijesni kontakt obama i rohani razgovarali telefonski prvi kontakt predsjednika sad a i predsjednika irana od revolucije 1979 3884 2001 نامه به اوباما در باره فتوای خامنه ای

منوچهر هنرمند – سایت خواندنی ها

سخنی با آقای اوباما در باره اشتباه ایشان در مورد فتوای آقای خامنه ای

 

آقای پرزیدنت اوباما

دیروز یکی از دوستان ایرانی من که مقیم و تبعه امریکا است ، پس از مشاهده ویدئو اظهارات  مقامات امریکائی و ایرانی که در مورد مکالمه تلفنی شما و آقای حسن روحانی  ،  با عنوان «چه کسی دروغ می گوید ، امریکائیها یا ایرانیها؟» در وب سایت خبری  و فیس بوک من  منتشر شده بود :

چنین نوشته بود: «هردو آنها دروغ می گویند ، ما دچار دو رژیم دروغگو هستیم ، هم اینجا و هم اونجا»

یکی از صفات بسیار پسندیده سیاستمداران امریکائی این بوده که  ، همواره پس از  ارتکاب اشتباه ، به خطای خود اعتراف کرده و  ازمردم امریکا  و افکار عمومی طلب بخشش کرده اند . امیدوارم شما هم از این قاعده خود را مستثنی نکنید

البته نظر من در باره شما و ایالات متحده امریکا مانند دوستم بدبینانه نبود ، ولی پس از شنیدن اظهارات شما در باره «فتوا» آیت الله خامنه ای در مورد حرام بودن ساخت و استفاده از سلاحهای اتمی ، به خود گفتم شاید دوستم حق داشته باشد و «دروغ» چنان با خمیره سیاستمداران آمیخته شده است ،

که آنها « ما کیاول » وار ، و با قیافه حق به جانب ، هر نوع راست و دروغی را که به نفع مطامع سیاسی آنها باشد ، به مردم جهان تحویل می دهند… همینطور است یا من اشتباه می کنم ؟

آقای اوباما ، من می دانم که شما به پیروی از سیاست روز ، ترجیح می دهید ، به مطالبی که روزنامه نگاران به اصلاح طلب ایرانی ، هوادار جمهوری اسلامی می نویسند توجه کنید و از کنا رمقاله هائی که حقایقی را در مورد سیاست «فریب» در «تهران » و «واشنگتن» بیان می کنند ، به سادگی  بگذرید، ولی من بر این باورم ، که گرچه «کم محلی » شما و وزارت خارجه تان به این مطلب ، آن را از انظار مردم امریکا  دور می کند ، ولی هنوز ایرانیانی هستند که این مطلب را بخوانند و از دروغهائی که شما تحویل جهان می دهید مطلع شوند .

درباره جمهوری اسامی ، نیازی به این مساله نیست ،چون  همه دوستان و دشمنان من با ماهیت آن رژیم  آشنا هستند !

آقای اوباما ، نام کوچک شما همیشه کنجکاوی مرا بر انگیخته است . همواره از خود پرسیده ام چرا نام کوچک شما «حسین» است . معمولا اهل سنت ، کمتر از نام «حسین » استفاده می کنند و ترجیح می دهند از نامهائی چون «عمر » و «عثمان» استفاده کنند ، حسین نامی است که معمولا معتقدین و یا حد اقل ، سمپاتهای آئین شیعه ، برای فرزندان خود از آن استفاده می کنند … بگذریم ، مهم نیست !

و اما در باره فتوائی که شما با کمال بی احتیاطی با آن برخورد می کنید و با گردن افراشته آن را به رخ مردم امریکا و ایران می کشید ، باید عرض کنم که سخن شما کذب محض است و چنین فتوائی که شما و رسانه های طالب ایجاد رابطه با طهران بر آن صحه می گذارند وجود ندارد !

آقای اوباما !  از دوران نوجوانی ، برای من و سایر مردم ایران ، فتوای مراجع ، سندی کاغذی بوده که در آن پس از پرسش مومنین از مرجع مربوطه ، پاسخ مرجع ممهور به مهر شخصی او درج می شده و از راه چاپ در کتابها و رساله ها به اطلاع مسلمانان می رسیده است . اما امروز  به یاری وجود شبکه اینترنت ، مردم برای اطلاع از فتاوی مراجع ، به وب سایت آنها مراجعه کرده و پاسخ خود را می یابند و آقای سید علی خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی نیز از این امر مشتثنی نیست .

در وب سایت آقای خامنه ای به زبان انگلیسی که مملو از خبرهای سیاسی مربوط به ایشان است ، صفحه مربوط به فتاوی که تصویر آن را در زیر ملاحظه می کنید ، خالی گذاشته شده است ، چرا ؟ …

Fatwa English نامه به اوباما در باره فتوای خامنه ای

اما در صفحه فارسی که چاره ای جز درج فتاوی نداشته اند و در حالی که کم اهمیت ترین فتاوی ایشان از قبیل نحوه شستن ماتحت درج شده است ، ولی از مساله ای به اهمیت سلاح هسته ای گذشته و ذکری از فتوائی که شما مدعی هستید نشده است … چرا ؟

گذشته از این که چنین فتوائی ، به صورتی که شما به این محکمی از آن نام می برید وجود ندارد ، باید این نکته را برای شما روشن کنم که اطاعت از فتوا ، تنها برای مقلدین مرجعی که فتوا را صادر کرده است واجب است . شما تصور می کنید ، همه مقامات کشور از مقلدین آقای خامنه ای هستند .. چرا چنین فکر می کنید ؟

آقای اوباما !  اگر شما در وجود این فتوا اصرار کنید ، خواهم گفت که مرجعیت آقای خامنه ای  نیز برای من زیر سوال است . شما خوب می دانید که مرجعیت ایشان از نظر عده ای از مجتهدین مورد احترام مردم پذیرفته نشده بوده و هنوز نیز پذیرفته نشده است  .از جمله معترضین به مرجعیت ایشان ، روحانی فقید آیت الله منتظری است که تا پیش از سخنرانی که نوار آن را در زیر مشاهده می کنید  ، مقام نیابت رهبر وقت ، رو ح الله خمینی را به عهده داشت و پس از ایراد این سخنرانی ، منزلش در قم مورد حمله اوباش قرارگرفت ، کتابخانه اش مصادره شد و خودش تا پایان عمر   در منزلش حبس شد .

در این ویدئو که می توانید کامل آن را از  وب سایت ایشا ن دانلود کرده و مشاهده کنید ، ایشان صریحا می گوید که آقای خامنه ای از نظر فقهی صلاحیت  مرجعیت را ندارد وبساط  اجتهاد ایشان را چند «بچه اطلاعاتی » با سر و صدا در قم ، به راه اندخته اند . یعنی اشراف شما آقای بارک اوباما به اسلام شیعه ،  بیش از آقای منتظری است ؟

یا این که تصور می کنید ، که مرجعیت شیعه را هم می توان با  پترو دلار خریداری کرد ؟ اصلا چرا شما  در رابطه با مسائل سیاسی ، پای دین و آئین را هم به میان کشیده و  استناد به مسائل مذهبی  می کنید ؟ چرا ؟

آقای اوباما ! یکی از صفات بسیار پسندیده سیاستمداران امریکائی این بوده که  ، همواره پس از  ارتکاب اشتباه ، به خطای خود اعتراف کرده و  ازمردم امریکا  و افکار عمومی طلب بخشش کرده اند . امیدوارم شما هم از این قاعده خود را مستثنی نکنید و با اعتراف به اشتباه خود ، که حتما زائیده تلقینهای اطرافیان شما بوده است ، یکبار دیگر ثابت کنید که «! Yes we can  » .

مطلب مرتبط با عنوان “دروغ بزرگی که همه را بازی می دهد : فتوای خامنه ای در باره حرام بودن استفاده از تسلیحات نظامی هسته ای » اینجا

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s