هاشمی‌: خمینی با حذف شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» موافق بوده است

بیست و پنج سال پس از  صدور حکم قتل عام زندانیان سیاسی:

وبسایت اکبر هاشمی رفسنجانی امروز خاطره ای از او را نقل کرده که بر اساس آن خمینی با حذف شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» موافق بوده است!

1383474 425245720931075 1575510621 n هاشمی‌: خمینی با حذف شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» موافق بوده است

 

هاشمی رفسنجانی در خاطره خود از چهاردهم اسفند ماه ۱۳۶۰ به سخنرانی و مخالفت صریح آیت الله العظمی گلپایگانی با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه و واکنش روح الله خمینی بدان اشاره کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی در متن خاطره ایشان آمده است:
عصر احمد آقا آمد و نوار سخنان‌ آقای‌ [آیت‌الله‌ العظمی‌ محمدرضا] گلپایگانی‌ را آورد و گوش‌ دادیم‌. به‌ شعار ”مرگ‌ بر ضد ولایت‌ فقیه“ اعتراض‌ دارند و از مجلس‌ می‌خواهد که‌ در تشخیص‌ ضرورت‌ و موضوعات‌ احکام‌ ثانویه‌، دقت‌ و وسواس‌ داشته‌ باشد، ولی‌ با خضوع‌ و احترام‌ صحبت‌ کرده‌اند. من‌ هم‌ در نمازجمعه‌ از ایشان‌ تشکر کردم‌. قرار شد با مشورت‌ با امام‌ سخنان‌ ایشان‌ پخش‌ شود. احمد آقا اطلاع‌ داد که‌ امام‌ موافقند.

 

 

998554 567452866633955 1624614954 n هاشمی‌: خمینی با حذف شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» موافق بوده است
اظهارات اخیر هاشمی‌ رفسنجانی‌  در حالیست که ۲۵ سال پیش در هفتم مرداد ۱۳۶۷، آیت الله خمینی با صدور حکم بالا دستور قتل عام هزاران تن از زندانیان مخالف را صادر کرد. پیرو این حکم هیات های مرگ در تهران و شهرستان ها تشکیل شد و طی مرداد و شهریور ۱۳۶۷ لا اقل ۴۰۰۰ تن از زندانیان سیاسی مخالف حکومت که بیشتر آنها عضو مجاهدین یا گروههای چپ بودند را مخفیانه اعدام کردند:
«…کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند، محارب و محکوم به اعدام می‌باشند و تشخیص موضوع نیز در تهران با رای اکثریت آقایان حجت‌الاسلام نیری دامت افاضاته (قاضی شرع) و جناب آقای اشراقی (دادستان تهران) و نماینده‌ای از وزارت اطلاعات می‌باشد، اگر چه احتیاط در اجماع است، و همین طور در زندانهای مراکز استان کشور رای اکثریت آقایان قاضی شرع، دادستان انقلاب و یا دادیار و نماینده وزارت اطلاعات لازم الاتباع می‌باشد، رحم بر محاربین ساده‌اندیشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول تردیدناپذیر نظام‌اسلامی است، امیدوارم با خشم و کینه انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام رضایت خداوند متعال را جلب نمایید، آقایانی که تشخیص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند اشداء علی الکفار باشند. تردید در مسائل قضایی اسلام انقلابی نادیده گرفتن خون پاک و مطهر شهدا می‌باشد. والسلام»

تحقیق بنیاد برومند درباه کشتار زندانیان سیاسی ایران در سال ۶۷ که توسط جفری رابرتسون،‌ حقوقدان معتبر انگلیسی انجام گرفته است را در این لینک  بخوانید.
هموطنان, تا تاریخ گذشته خود را ندانیم نمیتوانیم آینده ای موفق و باشکوه برای وطن و ملتمان بسازیم و مجبور به تکرار تاریخ خواهیم شد. از این رو به دو رهبر(خمینی و کوروش) و دیدگاه شان وحقایق تکان دهنده پیرامون آنها میپردازیم.
حقایقی تکان دهنده از دو رهبر و دو دیدگاه را  اینجا بخوانید.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s