حسن روحانی: ایران متعلق به امام زمان است

IMAGE6350310012610950601 حسن روحانی: ایران متعلق به امام زمان است

عکس آرشیوی

حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، برای چندمین بار از زمان انتخاب شدنش به این سمت در ۲۴ خرداد سال جاری، اظهاراتی را در خصوص رابطه‌ی حکومت ایران با امام دوازدهم شیعیان که بر اساس اعتقاد آن‌ها از نظرها غایب است، مطرح کرد.

به گزارش تقاطع به نقل از خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، آقای روحانی که چهارشنبه‌شب (۱۷ مهر-۹ اکتبر) به دیدار خانواده‌ “میرمحکم” که سه فرزندشان را در جریان جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق، از دست داده‌اند، رفته بود، خطاب به این خانواده گفت: «خانواده شما کار بسیار بزرگی در زمانی بسیار کوتاه انجام داد، چرا که ظرف ۱۵ ماه سه شاخه گل خود را تقدیم امام زمان کرد.»

رییس جمهوری اسلامی هم‌چنین گفت که «کشور ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، متعلق به امام زمان است و ما امید داریم که خادم کوچکی برای آن حضرت باشیم».

وی پیش از این نیز در تیرماه امسال، در جمع گروهی از روحانیون گفته بود که در یک هفته‌ی آخر تبلیغات انتخاباتی‌اش، «به عینه دست دیگری» را دیده است. او ابراز امیدواری کرده بود که «به پشتوانه حضرت ولی عصر که کشور متعلق به اوست کارها پیش برود».

روحانی بعد از اعلام برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۴ خرداد نیز در جمع اعضای ستاد انتخاباتی‌اش گفته بود که پیروزی‌اش در این انتخابات «با لطف و عنایات خاصه امام زمان» و «تدبیر» رهبر جمهوری اسلامی به وقوع پیوسته است.

این اظهارات در حالی است که رییس جمهوری اسلامی، پیش از انتخابش به این سمت، یکی از منتقدان سرسخت «امام زمان گرایی» در دولت محمود احمدی‌نژاد بود.

او حدود شش سال قبل، در بهمن ماه ۸۶ در یک سخنرانی، دولت محمود احمدی‌نژاد را هدف انتقادات خود قرار داد و با اشاره به «رشد خرافه‌گرایی» در دولت گفته بود: «این چه بازی است که ما این‌قدر مردم را عوام فرض کرده‌ایم؟ می‌ترسم که فردا مهر امام زمان را هم درست کنند و به مردم نشان دهند. اگر لازم باشد همه جزییات را برای مردم خواهیم گفت. عده‌ای وقتی نماز می‌خوانند. جلوی خود یک جانماز خالی پهن می‌کنند و می‌گویند این را برای امام زمان گذاشته‌اند یا در سر سفره یک بشقاب غذا برای امام زمان می‌کشند یا شنیده‌ام که می‌گویند فلان جلسه مهم را روز جمعه بیاندازید تا با حضور آقا تصمیم بگیریم. این چه بازی است و چه خرافاتی است که راه افتاده است.»

انتهای خبر

در روز‌های گذشته پیشنهادی از طرف فعالین اصلاح طلب با این مضمون در فیسبوک منتشر شد:

لطفا در این نظرسنجی گاردین نام حسن روحانی را در میان نامزدهای نوبل صلح انتخاب کنید و به او رای بدهید …

چه کسی‌ و به چه دلیل این پیچنهد را مطرح کرد؟ در اینجا بخوانید

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s