جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد

1381298 599262636804690 1091815476 n جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد

شرح عکس: وقتی عکسی در حضور مامورانِ معذور، دزدکی گرفته شده باشد، بهتر از این هم نمی شود! (ساعت ۱۵ امروز ۲۵ مهر / مرکز قلب تهران / خ کارگر)

سعید دهقان، وکیل دادگستری می‌نویسد:

حیاط مرکز قلب تهران را آرام آرام طی کردیم تا به بخش صورتیِ طبقه پنجم آن رسیدیم؛ جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد. شاید ظاهراً دردِ قلبِ فیزیکی، محمد سیف زاده را به اینجا رسانده باشد، اما او و همکارانی نظیر عبدالفتاح سلطانی و نسرین ستوده و محمدعلی دادخواه و مصطفی دانشجو، دردهای مهمتر را چنان بر قلب‌هایشان احساس می کنند که حتی فرصت های کوتاه در دیدارهای سرپایی را نیز برای بیانش از دست نمی دهند و آزادی‌های مقطعیِ هر کدامشان، موجب فراموشی آن مرارت‌ها نمی شود. آنکه بیشتر در این فرصت‌های کوتاه از خبرِ عدم وفای به عهد مقامات قضایی برای آزادی‌ها و رفع حصرها در اعیاد قربان و غدیر می نالد ماییم؛ ایشان اما همچنان نگرانِ تنگنای وکالت در ایران هستند و بی‌مهری‌های مقامات قضایی و بی‌تدبیری‌های مدیران کانونی و بی‌خیالی‌های جامعه وکالت …
تکمله: می دانم در حالی که قلبِ هسته ی سیاست در ژنو می تپید و همگان غصه ی دردِ کمرِ سکاندارِ ظریفِ این روزهای سیاست خارجی را می خوردند؛ و در شرایطی که در به هم ریختگیِ ترازوها، کشیدن وزنی نداشت تا عدالت مفهومِ از دست رفته‌اش را بازیابد و کیهان نشینان نیز دستِ کم با خجالت کشیدن آشتی کنند و همگان از این بابت خیالشان جمع شود، سخن از رنج‌های قلبی که برای حق دفاع می تپد و چاشنی سیاست ندارد، ارزشِ خبریِ آن کمر درد را هم ندارد؛ می دانم!

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران محمد سیف زاده، وکیل و از موسسان کانون مدافعان حقوق بشر که در فرودین ماه سال گذشته در اورمیه توسط نیروهای امنیتی به اتهام خروج غیر قانونی از مرز بازداشت شد در دوران حبسش به دلیل نوشتن نامه ی به محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران و نوشتن دو مقاله انتقادی درخصوص “نحوه عفو در قانون” و “تعریف جرم سیاسی” و همچنین امضا چند بیانیه ای جمعی در زندان متهم به تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی شده است. دادگاه این پرونده اولین بار در تاریخ ۲۱ دی ماه سال ۹۰ بود که این وکیل از حضور در دادگاهش امتناع کرد و فقط وکیلش لایحه دفاعیه او را به دادگاه تحویل داد. اما مجددا دادگاه این پرونده در تاریخ ۲۱ اسفند ماه تجدید شد و اکنون برای بار سوم در تاریخ ۲۱ فروردین ماه برگزارشد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s