تیراندازی هوایی برای متفرق کردن تظاهرات اعتراضی در بندرعباس

اعتراض ها در مخالفت با الحاق بخشی از استان هرمزگان به استان فارس صورت می گیرد

 
d32b0248 5e78 4f81 a79f 499613eda1ca 16x9 600x338 تیراندازی هوایی برای متفرق کردن تظاهرات اعتراضی در بندرعباس

 

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران  عصر جمعه برای متفرق کردن تظاهرات معترضان در شهر بندرعباس اقدام به شلیک تیر هوایی کردند.
به گزارش سایت ”کمپین صلح فعالان در تبعید” دوازدهمین روز اعتراض مردم بندر عباس نسبت به الحاق بخشی از استان هرمزگان به استان فارس، با واکنش پلیس و تیراندازی هوایی همراه شد.

به گفته منابع محلی، درگیری های عصر جمعه در صحن ”امامزاده سید مظفر” شهر بندرعباس صورت گرفت.

بنا بر این گزارش، یورش به مردم معترض تنها ساعتی پس از اولتیماتوم غلامعلی نعیم‌آبادی٬ نماینده آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس در خصوص پایان تجمعات اعتراضی ، روی داد.

نعیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه گفته بود: ”در صورت تداوم این تجمعات٬ دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند و دیگر نباید به این راهپیمایی‌ها ادامه داد.”

پیش از آن نیز کیانوش جهانبخش یکی از اعضای شورای شهر بندر عباس در میان مردم حاضر شده بود و جهت پراکنده کردن مردم تلاش کرده بود.

حمله پلیس برای پراکنده کردن معترضان که با شلیک های هوایی همراه بود به طوریکه حتی گروهی از مردم که داخل آرامگاه ”امامزاده سید مظفر” اجتماع کرده بودند به دلیل درگیری برای مدتی اجازه خروج نیافتند.

پیشتر نیز مردم معترض بندعباس با تجمع مقابل صدا و سیما، با سر دادن شعارهایی نظیر ”صدا باش، سیما باش، بیدار باش” خواهان پوشش اخبار اعتراضات شده بودند.

از زمان اعلام رسمی مصوبه جداسازی مناطقی از شهرستان ”پارسیان” استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس٬ معترضان استان هرمزگان با برگزاری تجمعاتی مخالفت خود با این مصوبه را اعلام کرده‌اند.

شایان ذکر است که استان ”فارس” هیچ راهی به دریای جنوب ایران ندارد و به نظر می رسد حکومت با الحاق شهرستان ”پارسیان” که پیش از این ”گاوبندی” نام داشت، قصد دارد منفذی برای استان ”فارس” به دریا باز کند.

یاد داشتی همراه با تصویری از اعتراضات بانوان هرمزگانی  توسط یکی‌ از فعالین سیاسی داخل ایران در اختیار سپیده دم قرار داده شده که  که در ادامه آن را ملاحظه می نمایید:

 

1395234 529433337144491 1057349506 n1 تیراندازی هوایی برای متفرق کردن تظاهرات اعتراضی در بندرعباس

 

 

درود بر شیر زنان هرمزگانی ؛ درود بر شیر زنان بندری … ..

از دستگیری‌های دیروز دوستان عزیزم ؛ از آدم فروشی‌ها ؛ از خیانت‌ها ؛ از غیرت شیر زنانی که دیشب درب خانه ی نعیم آبادی رفتند ؛ از پیگیری‌ها برای آزادی دوستان و از خیلی چیزهای دیگر سخن‌ها باید گفت ؛ اما ذکر چند نکته … ..

اینکه دوستانی که در این چند روزه خود را ولی مردم حساب می کنند باید کمی عقب نشینی کنند و با بی‌تجربه گی هاشان و گاهن اجرای اوامر مقامات به مردم و اعتراض کنندگان ضربه وارد نکنند ؛ همان به تاخیر انداختن یک روزه اعتراضات که به امر مسئولین و خائنین اجرایی کردند و ضربه‌های شدیدی به اعتراضات وارد آورد ؛ همان شیوه ی اعتراض مناسبتی ؛ شیوه تشکرها از مسئولین و فریاد زدن فلانی تشکر تشکر ؛ همان دادن شعارهای غیر مرتبط با نوع اعتراضات ؛ همان بیانیه‌های چاپلوسانه ی بی‌خاصییت و اعصاب خرد کن برای مردم ؛ و همان جلسات با مسئولین بس است ؛ آن‌ها ثابت کرده اند مردم برای‌شان اهمیتی ندارند ؛

نکته ی دیگر اینکه امروز شیرزنان بندری کاری کردند بی‌سابقه در تاریخ این شهر ؛
ابتدائن بعد از تجمع چند ده نفری و بالا آوردن شعارهای نوشته شده ؛ جو امنیتی را تا حدودی بر هم زدند و نشان دادند ترسشان ریخته شده است ؛ امروز مردها حرفی نمی زدند ؛ البته جو هم برای آقایان امنیتی بود ؛ قبل از شروع خطبه‌ها و در فضای بیرونی گلزار زیر سایبان شیرزنان غیور این خاک فریاد بر آوردند بندری حمایت حمایت و رفته رفته شعارهاشان بلندتر و برنده تر میشد که مسئولین از ترس صدای بلندگوهارا زیاد کردند تا صدای این شیر زن‌ها شنیده نشود ؛ بعد از شروع خطبه‌ها و رفتن درون گلزار و پس از خاندن خطبه ی ابتدایی شیرزنانی فریاد زدند سکوت هر بندری خیانت است به استان که امام جمعه را به شدت دست پاچه کرد و فریاد( ساکت ؛ ساکت ؛ نماز جمعه جای این چیزها نیست ؛ بشینید و بشینید ؛ خواهران بشینند ؛ آقایان ؛ بشین بشینه ! ) ایشان را در پی داشت ؛ و سخنانی که ایشان بیان کردند و هرگونه تجمعی را از این پس به شدت محکوم کردند ( که در واقع حکم برخورد با مردم بود ) اما همین که این شیرزنان بیرون آمدند شروع به شعار دادن کردند با تعداد خیلی بشتر ؛ آقایان باز هم ساکت بودند تا اینکه یکی از دوستان ما پیش قدم شد و متاسفانه دستگیر شد ولی آقایان کم کم آمدند و شعارهاو همبستگی شروع شد ؛ اما در میانه راه باز هم دوستان همیشگی که خود را ولی مردم می دانند آمدند و خاستند فضا را در دست بگیرند این دوستان هرچند هدفشان خیر است اما تحت تاثیر مسئولین هستند متاسفانه و بی‌تجربه در فعالییت‌های مدنی و اجتماعی ؛ که بی‌تجربگی و گاهن بی‌خردی و مطابق امر مسئولین کار کردنشان ضربه‌های محکمی به اعتراضات مردمی می زند ؛ در حالی که مردم خصوصن خانوم‌ها به خوبی فضا را پیش می بردند کمی مانده تا رسیدن به خیابان اصلی ابتدا فرمودند مردم بنشینید که این اشتباه محض بود ؛ و بزرگترین اشتباه این بود که می خاستند مردم را به سمت گلزار باز گردانند به امر مسئولین و نظامیان !!! و اصلن به این فکر نمی کردند که برگشتن به سمت گلزار که فضای بسته‌ای دارد ؛ چه تبعاتی دارد و مردم را در خطر دستگیر شدن قرار می دهد ! متاسفانه با این بی‌خردی هاشان باعث از هم پاشیدن جو شدند ولی مردم به حرف آن‌ها گوش نکردند و اینکه بارها به این دوستان گفتیم که برای مردم تصمیم گیری نکنید؛ حرکت مردمی خودش راه خودش را می داند شما فقط کنار مردم باشید نه ولی مردم ؛ از این به بعد هم باید نباید برای مردم تصمیم گیری کنید ؛ کسی ولی این مردم نیست فقط همراه باشید مثل سایر مردم ؛ و اینکه این شیرزنان را به سمت خود نکشید که این‌ها را هم ببریدشان با مسئولین سر میز بنشینید و آن‌ها را هم مطیع اوامر مسئولین کنید !

باز هم می گویم مراقب کسانی که تحت تاثیر مقامات هستند باشید ؛
این دوستان هیچ کدامشان جزء دستگیر شدگان نبودند و دیروز هم اثری از آن‌ها نبود !!!
بالاخره اشتباهی بود که خود مرتکب شده بودند و از جو بوجود آمده اطلاع داشتند .
بیاید یکدل و یکصدا کنار مردم باشیم همه با هم دوست و برادر و خواهر؛ همه دلسوزیم
ما همه جزئی از مردم هستیم و باید هم کنار مردم باشیم ؛ دریا نتوان کشت … ..

جمعه : ۲۶/۷/۱۳۹۲

محسن س

زنده باد ایران و ایرانی ؛ زنده باد خلق هرمزگان

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s