بیهوشی مصطفی دانشجو در حمام زندان اوین و ممانعت از اعزام وی به بیمارستان

1375769 671855336158151 649488823 n1 بیهوشی مصطفی دانشجو در حمام زندان اوین و ممانعت از اعزام وی به بیمارستان

عموم مردم بر این باوراند که کودکانی که مادر آنها به هر دلیلی از جمله بازداشت در کنارشان نیست به نسبت کودکانی که پدر در کنارشان نیست, شرایط سخت تری دارند. تجربه سالهای اخیر به من نشان داد که کودکانی که پدر خانواده در خانه حضور ندارد نه تنها شرایط بهتری ندارند بلکه در بیشتر موارد شرایط روحی بدتر و سخت تری را تحمل می کنند که دلیل آن می تواند ناشی از حس ناامنی ببشتر در نبود پدر باشد. در مورد زندانیان غیر سیاسی شرایط هر دو گروه, فاجعه بارتر است چرا که علاوه بر مشکلات ناشی از نبود پدر یا مادر حس مجرم بودن آنان نیز شرایط را بدتر می کند.
نه تنها امروز که روز جهانی کودک است بلکه هر روز به یاد کودکانی باشیم که به هر دلیلی پدر و مارشان در کنارشان نیست.
این عکس سفارشی نسرین است که اخیرا با فاطمه دختر مصطفی دانشجو از وکلای دراویش گنابادی که هم اکنون به همراه عده ی قابل توجهی از دراویش در بازداشت اند گرفته شده است. اتهام آنان این است که اندکی متفاوت فکر می کنند.
فاطمه قبل از آمدن به خانه ی ما به مادرش گفته بود که کاش خاله نسرین بابا را هم با خودش می آورد. نسرین گفت که حاضرم برگردم تا این بار با بابا بیا خونه.
روز جهانی کودک گرامی باد
رضا خندان
۱۶ مهر ۱۳۹۲

 

مصطفی دانشجو وکیل زندانی دراویش گنابادی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، شامگاه چهارشنبه یکم آبان ماه در حال استحمام بیهوش و به بهداری زندان منتقل شد اما از اعزام وی به بیمارستان خودداری می شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، در سه روز گذشته این چهارمین بار است که وی در پی تشدید بیماری تنفسی و نوسانات فشار خون به بهداری اوین منتقل اما هر بار با مخالفت بهداری برای انتقال به بیمارستان مواجه شده است.

همچنین بهداری زندان اوین از اعزام سایر دراویش گنابادی زندانی بند ۳۵۰ که به بیماری‌های حاد قلبی و عروقی مبتلا می‌باشند به مراکز درمانی تخصصی خودداری می‌نمایند و این امر وخامت حال برخی از آن‌ها را در پی داشته است.

این وکیل زندانی از بیماری آسم و مشکلات نفسی رنج می‌برد به طوری که در ماه‌های اخیر بار‌ها در اثر حمله تنفسی به صورت اورژانسی به بیمارستان منتقل شده، به گواهی پزشکی قانونی ۴۰ درصد از ریه وی از کارافتاده و به صورت اکید از قرار گرفتن در فضای‌های دربسته منع شده است.

مصطفی دانشجو از وکلای دادگستری و فعال حقوق دراویش که پروانه وکالت وی در جریان پرونده‌ای در دفاع از دراویش باطل و خود نیز به ۷ ماه زندان محکوم و پس از گذراندان دوران محکومیت ۷ ماهه خود در زندان ساری با تشکیل پروندهٔ دیگری به زندان اوین تهران منتقل شد.

وی پس از ماه‌ها بازداشت غیرقانونی به صورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام های تشکیل گروه غیرقانونی مجذوبان نور به قصد بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و معاونت در اخلال در نظم عمومی محاکمه و به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s