“آماده‌باش نیروهای سپاه یزد، لرستان و اصفهان برای اعزام به کردستان”

شورای تأمین استان کُردستان در نشستی “اضطراری” خواهان آماده‌باش نیروهای سپاه پاسداران در استان‌های یزد، لرستان و اصفهان شد.

sepah “آماده‌باش نیروهای سپاه یزد، لرستان و اصفهان برای اعزام به کردستان”

به گزارش رادیو زمانه به نقل از کُردپا، در این نشست، عبدالرضا رحمانی فضلی، رئیس شورای امنیت و وزیر کشور ایران نیز از طریق ویدئو کنفرانس شرکت داشته است.

یک منبع که نامش فاش نشده گفته است: “ با موافقت وزیر کشور تصمیم به ورود واحدهای نظامی سپاه از استان‌های لرستان، یزد و اصفهان به کردستان گرفته شده است.”

این منبع افزود: “در این جلسه مناطق شهری استان کردستان نظیر مریوان و سنندج به‌عنوان منطقه‌ قرمز معرفی و حالت فوق‌العاده اعلام شده است.”

به دنبال اعدام شماری از زندانیان کُرد، در برخی از شهرهای کُردنشین اعتراضات خیابانی رخ داده و تعدادی نیز در این اعتراضات بازداشت شده‌اند.

// <![CDATA[
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
// ]]>

در روزهای اخیر روند اعدام ها در ایران به ویژه در مناطق کردستان و سیستان و بلوچستان، شدت گرفته است.

روز دوشنبه، شیرکو معارفی فعال سیاسی و مدنی کرد در زندان مرکزی شهر سقز اعدام شد و روز شنبه، چهارم آبان‌ماه ۱۳۹۲ حبیب‌الله گلپری‌پور، زندانی کُرد، در زندان ارومیه اعدام شد، پس از آن، رضا اسماعیلی (مامدی)، دیگر زندانی کُرد، در زندان شهرستان سلماس به دار آویخته شد.
این دو زندانی سیاسی به اتهام محاربه و عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شده بودند.

به گفته شیرین عبادی، تعداد اعدام ها در ایران از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، به نسبت مدت مشابه سال قبل که محمود احمدی نژاد در قدرت بود، دو برابر شده است. او همچنین گفت تقریبا تمامی فعالان مخالف که پیش از انتخاب او زندانی شده بودند، هنوز هم در زندان هستند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s