مأموریت واقعی ظریف و روحانی

در توضیح این ویدیو آمده است: این ویدئوی ۲ دقیقه‌ای را نگاه کنید، باندازه صد مقاله و تحلیل است. به سخنان ظریف در یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل گوش کنید و به رفتار جامعه بین المللی با رژیم توجه کنید آنوقت با فایده واقعی ظریف، روحانی و اصلاح طلبان حکومتی برای نظام ولایت فقیه آشنا می شوید.

 

Javad Zarif مأموریت واقعی ظریف و روحانی

برای آشنایی بیشتر با دیدگاه حسن روحانی در مورد حقوق بشر و اشتراک فرهنگ‌ها توجه شما را به مطالب زیر جلب می‌کنیم:

تقاضای خطرناک حسن روحانی در سال ۱۳۵۹ (سندی بکر و دیده نشده)

سندی حاوی تقاضای حسن روحانی مبنی بر”اعدام در نماز جمعه‌ها برای تاثیر بیشتر بر جامعه” در سال ۱۳۵۹ منتشر شده است که وی در آن می گوید: «تقاضای دیگر من این است که توطئه گرها را هنگام برگزاری نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد!»، انتشار این سند در حالیکه رژیم در هفته‌های اخیر موجی از اعدامها به راه انداخته است که با سکوت حکومت روحانی مواجه بوده است، واکنشهایی در پی داشته است. برای نمونه سایت رجانیوز در یادداشتی نوشته است: «۳۲ سال قبل، حسن روحانی در قامت نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی خواستار اعدام دشمنان در نماز جمعه شده بود. وی علت این کار را «تاثیر بیشتر» بر دشمنان انقلاب دانسته بود. این پیشنهاد انقلابی روحانی، امروز به مذاق ضد انقلاب خوش نیامده و رسانه‌های این جریان با انتشار این سند در صدد حمله به رییس جمهور بر آمده اند!»

سایت رجانیوز مأموریت واقعی ظریف و روحانی

 

خاطره‌ای از آیت‌الله منتظری درباره مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری حسن روحانی

«دادستان و آقای پورمحمدی و حسین‌علی نیری، قاضی اوین را احضار کردم. گفتم الان محرم است، تا الان که اعدام کردید، احترام محرم را حفظ کنید اقلا نکشید. یک کدام از آقایان گفت ما الان ۷۰۰ نفر را مهیا کردیم برای اعدام، اجازه بدهید این ۷۰۰ نفر را اعدام کنیم بعد اون وقت حرف شما! گفتم یعنی چی؟ آخر کشتن که واجب نیست…»

 

منبع: ناگفته‌های ایران

1455944 503663896416745 1589808684 n مأموریت واقعی ظریف و روحانی

حسن روحانی در سال ۱۳۵۹: توطئه‌گرها را باید در نماز جمعه به‌ دار بکشند
۲۴ تیر ماه ۱۳۵۹ – روزنامه جمهوری اسلامی
منبع: ناگفته‌های ایران

1425647 503665073083294 1308513286 n مأموریت واقعی ظریف و روحانی

حسن روحانی در تیرماه ۱۳۵۹ گفت: «تقاضای دیگر من این است که توطئه گرها را هنگام برگزاری نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد!»

حال در سال ۱۳۹۲ همزمان با اوج گرفتن اعدام زندانیان سیاسی،‌ اجرای احکام اعدام مربوط به جرایم کیفری نیز شدت کم سابقه‌ای به خود گرفته است. محمود امیری مقدم، سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران به  روز آنلاین می‌گوید از زمان تحلیف حسن روحانی، تاکنون دست کم ۲۲۳ نفر اعدام شده‌اند که ۱۴۰ نفر آنها به تائید خبرگزاری‌های رسمی رسیده است.

روز چهارشنه، ۱۵ آبان،‌ رئیس کل دادگستری شهرستان جیرفت در استان بم از اعدام پنج زندانی پس از تلاش برای فرار از زندان خبر داد.

خبرگزاری فارس در واپسین ساعات شب گذشته به نقل از احمد علی انجم رئیس دادگستری کرمان گفته است پنج زندانی که روز چهارشنبه اعدام شدند، در طول پنج روز، اقدام به حفر کانالی به طول ۱۵ متر از سالن دارالقرآن زندان جیرفت کرده بودند.

این مقام قضایی گفته است این سه نفر تا نهایی شدن فرار خود فقط حفر سه متر دیگر را لازم داشتند که با مشکوک شدن و تجسس مسئولان زندان نقشه آنها لو رفت و فرارشان ناکام ماند.

هفته گذشته ائتلاف جهانی علیه اعدام، که بیش از ۱۵۰ عضو از سراسر جهان دارد، در بیانیه‌ای با “بی رویه” توصیف کردن روند اعدام‌ها در ایران، از اتحادیه اروپا، سازمان ملل و جامعه جهانی خواست که این مساله را در راس هرگونه مذاکره ای با ایران قرار دهند.

به گفته شیرین عبادی، تعداد اعدام ها در ایران از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، به نسبت مدت مشابه سال قبل که محمود احمدی نژاد در قدرت بود، دو برابر شده است. او همچنین گفت تقریبا تمامی فعالان مخالف که پیش از انتخاب او زندانی شده بودند، هنوز هم در زندان هستند.

نیو یورک – مهر ماه سال ۱۳۹۲ حسن روحانی : “ما از زندانی بودن هیچکس خوشحال نیستیم و دلمون میخواد زندانهای ما خالی بشه.”

“پس از چند ماه از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، به جرات میتوان گفت که بالاخره آقای حقوقدان به یکی از وعده‌های خود عمل کرد. امروز زندان زاهدان از ١۶ زندانی و زندان‌های مناطق کردنشین از ٧ زندانی خالی شدند. از آنجایی که جناب رئیس جمهور اعتدالگرا گفته بودند که نگاه ویژه‌ای به بهبود اوضاع اقوام و اقلیت‌های ایرانی خواهند داشت، باعث تعجب نیست که خالی کردن زندانها از مناطق اقلیت نشین ایران شروع شده است…”

همایون مبصری

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s