اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شدند

BYd7LIrCQAAYek .jpg large اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شدند

 

در پی بی‌نتیجه ماندن مذاکرات گروه ۵+۱ و ایران در ژنو، برخی از اعضای دو حزب دمکرات و جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا خواستار تشدید تحریم‌ها علیه تهران شدند.

به گزارش العربیه لیندسی گراهام سناتور ایالت کارولینای جنوبی در سنای آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی “سی ان ان” تاکید کرد که لازمه برداشتن تحریم ها، متوقف کردن غنی سازی اورانیوم، از بین بردن سانتریفیوژها و نیز توقف کار در نیروگاه اراک است.

گراهام افزود که شیوه تعامل آمریکا با ایران نگران کننده است، چرا که به گفته وی واشنگتن بیش از تهران برای رسیدن به توافق رغبت نشان داده است. سناتور امریکایی افزود : “بیم من از این است که کره شمالی دیگری را در خاورمیانه بوجود خواهیم آورد.”

“باب منندز” سناتور ایالت نیوجرسی در سنای ایالات متحده آمریکا نیز در گفت و گو با شبکه “ای بی‌سی” اظهار داشت که تحریم‌های جدید علیه ایران قرار است بخش نفت این کشور را هدف بگیرد. به گفته وی تحریم‌ها برای وادار کردن ایران برای توقف غنی سازی اورانیوم و اجازه بازدید ناگهانی از تاسیسات اتمی ایران است.

اما “باب کورکر” سناتور جموری خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که کاهش تحریم‌ها پیش از دست یابی به توافقی فراگیر یک استراتژی ناموفق خواهد بود، زیرا به ایران اجازه میدهد تا به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد.

این در حالی است که جان کری وزیر خارجه آمریکا از روند گفت و گوهای اخیر با ایران دفاع نمود و تاکید کرد که تلاش ما برای رسیدن به یک توافق کلی بر سر پرونده هسته‌ای ایران است.

 

منبع: العربیه

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s