رایس: تحریم‌های آمریکا علیه ناقضان حقوق بشر در ایران ادامه خواهد داشت

human rights hands رایس: تحریم‌های آمریکا علیه ناقضان حقوق بشر در ایران ادامه خواهد داشت

سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه٬ ۱۳ آذرماه (چهارم دسامبر) در واشنگتن گفت آمریکا همچنان از حقوق اساسی همه ایرانیان دفاع خواهد کرد و تحریم‌های آمریکا علیه ناقضان حقوق بشر در ایران ادامه خواهد داشت.

به‌گزارش  رادیو زمانه به نقل از  رویترز، رایس که در یک گردهمایی حقوق بشری صحبت می‌کرد گفت آمریکا دفاع از حقوق بشر و حق دستیابی همگانی به اینترنت و رسانه‌های اجتماعی در ایران را هم‌زمان با پیگیری مذاکرات هسته‌ای و بهبود روابط با این کشور را ادامه می‌دهد.

وی تأکید کرد که آمریکا پیشرفت در وضعیت حقوق بشر در ایران را پی‌گیری می‌کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا ضمن بیان این‌که ایالات متحده بر ضرورت وجود آزادی بیان در ایران پافشاری می‌کند، از جمهوری اسلامی ایران خواست تا به احمد شهید٬ گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران اجازه دهد تا به ایران سفر کند.

سازمان حقوق بشر ایران  ۶ آذر ماه بیانیه‌ای مبنی بر اینکه با توجە بە نتیجە مذاکرات ژنو حال باید گفتگوهای بین المللی روی حقوق بشر متمرکز شود منتشر کرد و در این  بیانیه  از روند سرکوب، نقض حقوق بشر در ایران و گسترش اعدام ها از زمان روی کار آمدن حسن روحانی ابراز نگرانی کرد.

بنیانگذار و سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران محمود امیری مقدم می گوید “ما از توافق هستەای استقبال می کنیم, مردم ایران خواهان جنگ نیستند. آنها خواهان احترام بە حقوق بشر، حقوق اتنیکی و مقابلە با مشکلات جدی محیط زیست هستند. ” “گفتگوهای ژنو فرصتی برای توجه جدی بر روی مسئلە حقوق بشر است. جامعە جهانی لازم است کە برای توقف اعدام به جمهوری اسلامی فشار بیاورد و مشوقی برای رویەهای ویژە مربوط بە شورای حقوق بشر تا رسیدن بە دعوتنامە و اجازە بازدید گزارشگر ویژە سازمان ملل، احمد شهید، از ایران باشد. ” ” تنها با تضمین رعایت حقوق بشر می توان در ایران و خاورمیانە بە ثبات و صلحی پایدار رسید.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s