نماینده مردم اهواز: آمار بیماران باران اسیدی اهواز به ۵۰ هزار نفر رسید

994074 480569172061547 502400602 n نماینده مردم اهواز: آمار بیماران باران اسیدی اهواز به ۵۰ هزار نفر رسید

داریوش مهرجویی نیز در مراسم ترحیم خواهرش ژاله مهرجویی که در اثر آلودگی‌ هوا درگذشت فریاد برآورد:: این آلودگی هوا، همه را دارد، می‌کشد. همه دوستان من سرطان گرفته‌اند! عزت‌الله انتظامی در بیمارستان خوابیده است. این رییس محیط زیست ما کجاست، چه کار می‌کند؟ مردم ما از این آلودگی دارند، می‌میرند.
من بسیار خشمگین هستم. اهواز بدترین شهر جهان شده است، همه شما کامیونی را تجربه کرده‌اید که از کنار شما رد شده و کلی دود خارج کرده است.
مهرجویی که میان سخنان خود اشک می‌ریخت و سکوت می‌کرد، گفت: خانم محیط زیست چقدر حرف، حرف حرف؟! ما یک تمدن ۲۵۰۰ ساله داشتیم و بزرگترین امپراتوری دنیا دست ما بود، چطور شده که اینگونه شدیم؟!

نماینده مردم اهواز با اشاره به مراجعه ۵۰ هزار نفر از مردم خوزستان به درمانگاه‌ها و بیمارستانها در یک ماه اخیر گفت: متاسفانه با وجود بروز این مشکل و فاجعه وزیر بهداشت هیچ اقدامی برای کاهش مشکلات این موضوع انجام نداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه باران اسیدی در یک ماهه اخیر ۵۰ هزار نفر از مردم خوزستان را راهی بیمارستان کرده است، اظهار داشت: حال سئوال من از وزیر بهداشت این است که چه اتفاقی باید در خوزستان بیفتد تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلسه اضطراری را برای بررسی و پیگیری این معضل در خوزستان تشکیل دهد.

به گزارش خانه ملت حسینی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۱۳ آذر مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر بهداشت، گفت: حدود یک ماه است که مردم اهواز و خوزستان به علت بروز معضل باران اسیدی آسیب و آزارهای بسیاری دیده‌اند که این موضوع تبعات بسیاری را برای سلامت مردم به دنبال دارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مراجعه حدود ۵۰ هزار نفر از مردم خوزستان به درمانگاه‌ها و بیمارستانها در یک ماه اخیر افزود: متاسفانه با وجود بروز این مشکل و فاجعه وزیر بهداشت هیچ اقدامی برای کاهش مشکلات این موضوع انجام نداده‌اند. حال سوال من از این وزیر این است که چه اتفاقی باید در خوزستان بیفتد تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلسه اضطراری را برای بررسی و پیگیری این معضل در خوزستان تشکیل دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه باران اسیدی به یکی از مهمترین معضلات استان خوزستان تبدیل شده و این موضوع تنها مختص به استان خوزستان نیست، خاطرنشان کرد: قطعاً تمام محصولات کشاورزی و تولید شده در این استان و استان‌های دیگر که شاهد بروز باران اسیدی بوده‌اند تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از تعطیلی تمام مدارس و مراکز آموزش عالی مشهد در روز پنج شنبه ۱۴ آذر خبر داد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s