انصراف خانواده ستار بهشتی از پیگیری اتهام قتل “به عمد”

افشاگری تکان دهندۀ داماد خانواده ستار بهشتی دربارهٔ قتل ستار

داماد خانواده بهشتی دربارهٔ قتل ستار به وسیله حکومت ولایت فقیه: “گفتند بگویید ستار در تصادف رانندگی کشته شده و به شما پول هم می دهیم .. بگم کجا تصادف کرده؟ توی اوین یا فتا؟ گفت خفه میشی‌ یا خفه ا‌ت کنیم؟ گفتم ما با نان کارگری بزرگ شده ایم ولازم نداریم ”

شیرین عبادی: سکوت حسن روحانی به منزله تأیید اعمال خلاف قانون است

مادر ستار بهشتی: بسته شدن پرونده قتل عمد به دنیا نشان داد که شکنجه هست ولی مسولان می ترسند عنوانش کنند

مادر مرحوم ستار بهشتی: «من قتل شبه عمد ستار را قبول ندارم و آن را مسخره می دانم. دادگاه با بستن پرونده قتل عمد ستار کل سیستم را زیر سوال برد. آنها با این کار نشان دادند که تنها یک نفر یعنی بازجوی ستار خطا نکرده که او را محاکمه کنند و قضیه تمام شود بلکه کل سیستم خطا کرده است و نمی توانند کل سیستم را محاکمه کنند. بسته شدن پرونده قتل عمد ستار به دنیا نشان می دهد که شکنجه هست، خیلی هم هست فقط مسولان می ترسند که عنوانش کنند.»

 

وکیل مدافع اولیاء دم ستار بهشتی گفت: موکلانم از پیگیری پرونده ستار بهشتی با اتهام قتل شبه عمد انصراف دادند و این مساله طی نامه‌ای به دادستان تهران اعلام خواهد شد.
«گیتی پور فاضل» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به رغم اینکه زندانیان بند ۳۵۰ اوین حاضر بودند در پرونده ستار بهشتی شهادت دهند، اما دادگاه کیفری کارکنان دولت اتهام قتل عمد را در این پرونده نپذیرفت و آن را شبه عمد تشخیص داد.
وکیل مدافع اولیاء دم ستار بهشتی گفت: پدر و مادر ستار بهشتی نیز قتل شبه عمد را قبول ندارند و حاضر نیستند خون فرزند خود را بفروشند.
پور فاضل با بیان اینکه قتل شبه عمد در این پرونده معنا ندارد افزود: نامه‌ای خطاب به دادستان تهران تنظیم شده و طی آن انصراف اولیا دم ستار بهشتی از پیگیری این پرونده با اتهام قتل شبه عمد را اعلام خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: با توجه به نپذیرفتن اتهام قتل عمد از سوی دادگاه و انصراف اولیاء دم ستار بهشتی از پیگیری پرونده با اتهام شبه عمد، این پرونده به طور کامل مختومه می شود.
ستّار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی است که ۹ آبان ماه سال گذشته توسط پلیس فتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و دستگیر شد و سه روز پس از بازداشت یعنی ۱۳ آبان ماه درگذشت.
پس از فوت ستار بهشتی، با شکایت اولیاء دم وی پرونده‌ای با اتهام قتل عمد وی تشکیل شد اما شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران، مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص داد که وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی به این مساله اعتراض کرد و پرونده برای رفع اختلاف به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت ارجاع شد.
پس از چند مرتبه رفت و آمد پرونده بین دادسرا و دادگاه، دادگاه مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص داد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s