اصغر فرهادی: به دولت حسن روحانی خوشبینم

berenice asghar 5 اصغر فرهادی: به دولت حسن روحانی خوشبینم

اظهارات اصغر فرهادی در حالی‌ مطرح میشود که در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی نسبت به دوران احمدی‌نژاد دو برابر شده است و همچنین حمایت حسن روحانی از رژیم سوریه که ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، مستقیما بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به همکاری در جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت متهم کرده است، قابل انکار نیست.

اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی، نسبت به دولت جدید ایران ابزار خوشبینی کرد و گفت برای قضاوت درباره عملکرد حسن روحانی هنوز باید منتظر بود.

اصغر فرهادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه در بورلی هیلز در نزدیکی لس آنجلس آمریکا، در باره انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور جدید ایران در ژوئن گذشته، گفت: من معتقد نیستم که آنها تغییرات عمده ای را صورت دهند، اما آنها قادر به از بین بردن برخی از آسیب هایی هستند که طی سال های گذشته پیش آمده است.

وی اضافه کرد: فقط چند ماه است که دولت جدید بر سر کار آمده و باید بسیاری از مشکلاتی را که توسط دولت قبلی به وجود آمده، حل کند. باید کمی صبر کرد تا دید آنها چه می کنند.

پس از تجربه ساخت فیلم در فرانسه، اصغر فرهادی معتقد است که اکنون او می تواند هر جایی که می خواهد فیلم بسازد و انتخاب جای فیلمبرداری بستگی به داستان آن فیلم دارد.

فیلم جدید این کارگردان چهل و یک ساله با نام «گذشته» که از امروز در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش در می‌آید، به عنوان فیلم برگزیده ایران در جایزه اسکار امسال است.

سال گذشته فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی آقای فرهادی برنده بهترین اسکار فیلم خارجی شده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s