خامنه ای: اسلام “مقاتله و خون دادن” است

1512557 236034046594645 459350264 n خامنه ای: اسلام مقاتله و خون دادن است

شهادت از شما ، حکومت از ما
خدایی بالای سرم نیست که فحشش دهم
بِتن خشک می شود در گلویم
شدن سخت و
بودن سخت تر
دندان بر هم می فشارم
خنده ای عصبی می کنم
رو میکنم به آسمان خالی
و به آرامی می شاشم پای دیواری
که بر آن نوشته اند : شهادت هنر مردان خداست
فرزان الف

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه ۱۹-۱۲-۲۰۱۳، در دیدار با اعضای ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام، با بیان این که، ”هیئت های مذهبی نمی توانند سکولار باشند”، اسلام را دین ”سیاسی”، ”مقاتله” و ”خون دادن” توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ”مهر”، آیت الله خامنه ای در این دیدار، با بیان این که ”اصل انتساب هیئت به رزمندگان، یک معناى مهمّى دارد” گفت: ”رزمندگان یعنى کسانى که در مواجهه‌‌ با دشمن مجاهدت کردند؛ مجاهدت هم اعمّ از مقاتله است؛ مقاتله یعنى جنگ نظامى، مجاهدت مجموعه‌‌اى از انواع مبارزه‌‌ها است؛ جنگ نظامى، جنگ فکرى، جنگ روحى، جنگ اجتماعى، مجموع اینها اسمش مجاهدت است.” خامنه ای افزود: ”فکر انقلاب، فکر اسلام، خطّ مبارکى که امام در این مملکت ترسیم کردند و باقى گذاشتند، این‌ها بایستى در مجموعه‌‌ها (هیئت ها) و مانند این‌ها حضور داشته باشد.” بیانات اخیر خامنه ای در رابطه با اصل حکومت اسلامی, اسلام سیاسی, زنده نگه‌‌داشتن عاشورا, نقش نوحه خوانی انقلابى و اسلامى, اهمیت محوری مجاهدت, اسلام و “مقاتله” و مخالفت با نگرش سکولاریسم, ابعاد “اسلام گرایی” را در حکومت اسلامی در ایران آشکار میکند.

او با تاکید بر این که ”هر تلاشى را جهاد نمیگویند”، افزود: ”ممکن است کسى یک کار علمى‌‌اى هم بکند [امّا] جهاد نباشد؛ جهاد، آن حرکتى است که در مواجهه‌ با یک خصم، با یک دشمن، انجام میگیرد، و این خصوصیّت را دارند، این روحیّه را دارند، براى همه‌‌ى اجتماعات وجودشان مبارک است؛ چون اجتماعات بشرى خالى از دشمن نیستند، حالا کم یا زیاد.”

رهبر جمهوری اسلامی ایران، در ادامه تاکید کرد که ”هیئتها نمی توانند سکولار باشند” و اظهار داشت: ”هیئتِ امام حسینِ سکولار ما نداریم.”

آیت الله خامنه ای افزود: ”هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنى علاقه‌‌مند به اسلام سیاسى است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معناى اعتقاد به امام حسین این است.”

او بیان داشت: ”اینکه آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزادارى مراقب باشد که نبادا وارد مباحث اسلام سیاسى بشود، این غلط است.”

او ادامه داد: ”فکر انقلاب، فکر اسلام، خطّ مبارکى که امام در این مملکت ترسیم کردند و باقى گذاشتند، این‌ها بایستى در مجموعه‌‌ها (هیئت ها) و مانند این‌ها حضور داشته باشد.”

محمد خاتمی نیز می‌گوید: ما طرفدار نظام هستیم و تقویت نظام را می‌خواهیم . ما می‌خواهیم اصل نظام باشد و دنبال همین هم هستیم!

و در ادامه می‌گوید:
« همیشه نباید ایده‌آلی فکر کرد. مگر وقتی دوران ما بود همه‌چیز ایده‌آل بود؟ بالاخره مشکلاتی بود که یا ناشی از ضعف خود ما بود یا شرایط و اقتضائات جامعه ایجاب می‌کرد. ممکن است توقعاتی داشته باشیم ولی نشود، یعنی واقعاً عملی نباشد. ولی آنچه واقع شده است مبارک است و آثار خیرش هم در جامعه آشکار است. »

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s