«پیمان عارفی مفقود شد»

1476621 10151781019575841 1370195076 n «پیمان عارفی مفقود شد»

مجازات جمعی… برای پیمان (امیررضا) عارفی و خانواده اش… کاریکاتوری از توکا نیستانی

سپیده دم – ۲۰ روز پیش در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۲ حشمت طبرزدی از پایه گذاران جبهه متحد دانشجویی در صفحه فیس‌بوک رسمی‌ خود مطلبی با عنوان “دور جدید سرکوب‌ها شروع شد” در رابطه با “برخورد هشدار آمیز به برخی فعالان سیاسی از طریق تصادف‌های ساختگی و اقداماتی از این دست که رو به گسترش است” منتشر نمود.

 صلح نیوز یکی‌ از رسانه‌‌های حکومتی  ۲۴ آذر ۱۳۹۲ مبنی بر “خوشحالی‌ و رضایت خانواده ستار بهشتی‌” از روند رسیدگی به پرونده ستار بهشتی‌  منتشر شد. این در حالیست که داماد خانواده ستار بهشتی‌ از فشار نیروهای امنیتی پرده برداشت که در تاریخ  پنجشنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۲ در سایت سپیده دم منتشر شد:
 “گفتند بگویید ستار در تصادف رانندگی کشته شده و به شما پول هم می دهیم .. گفتم: بگم کجا تصادف کرده؟ توی اوین یا فتا؟ گفت: خفه میشی‌ یا خفه ا‌ت کنیم؟ گفتم: ما با نان کارگری بزرگ شده ایم ولازم نداریم ”

پس از گذشت ۱۵ روز از هشدار  حشمت طبرزدی،  زیبا صادق‌زاده همسر پیمان (امیر رضا) عارفی، و ناهید رحمانی، مادر پیمان، روز چهارشنبه گذشته (۲۷ آذر / ۱۸ دسامبر) هنگام بازگشت از مسجد سلیمان، محل تبعید پیمان عارفی، در سانحه رانندگی جان خود را از دست دادند و تا این لحظه جزئیات این تصادف مرگ بار در رسانه‌‌ها منتشر نشده است.

بعد از اعتراضات گسترده در فیس بوک و سایتهای اجتماعی در ارتباط با درگذشت همسر و مادر پیمان عارفی در سانحه رانندگی رسانه‌ها اعلام داشتند پیمان عارفی با وثیقه یک میلیاردی از زندان به ‌مرخصی یک هفته‌ای برای خاکسپاری همسر و مادرش آمده است …

حال یک از خبرگزاری‌های وابسته به حکومت  بنام انصاف نیوز اعلام داشته که پیمان عارفی بعد از آزادی فرار کرده است

نکته جالب اینست که اولین بار نیست خبرگزاری انصاف نیوز چنین خبری در ارتباط با یک زندانی سیاسی منتشر کرده است.

چندی پیش خبری در ارتباط با آرش صادقی از طرف این سایت منتشر شد که آرش در طول بازداشتش در زندان نبوده و آزاد بوده است …

که تصاویر منتشر شده از آرش صادقی و وثیقه او حاکی‌ رفتاری هماهنگ از طرف حامیان دولت تدبیر و امید در جهت تخریب چهره آرش صادقی   بود.

دقیقا همزمان با انتشار خبر  “ فوری / فرار پیمان عارفی از کشور پس از مرخصی از زندان “  توسط  انصاف نیوز ، بلافاصله مسیح علی نژاد یکی‌ از روزنامه نگاران حامی‌ دولت  مقیم بریتانیای کبیر خبر این سایت حکومتی  را ملاک قضاوت خود قرار داده، و مطلبی در دفاع از” حق فرار برای زندانی” منتشر نمود! و این سوال را در ذهن ایجاد نمود که چطور ایشان با این شتاب از صحت خبر انصاف نیوز اطمینان پیدا کرده است.

اما ادمین صفحه یادبود محمد مختاری با کنجکاوی بیشتری ضمن ابراز تردید به صحت خبر انصاف نیوز  خطاب به مسولین جمهوری اسلامی می‌پرسد:

ما از شما میپرسیم با پیمان عارفی چه کردید و باز چه نقشه شومی‌ کشیده اید؟

از شما میپرسیم پیمان عارفی کجاست؟ ما از شما میپرسیم با پیمان عارفی چه کردید و باز چه نقشه شومی‌ کشیده اید؟

بنا بر گفته منابع مطلع به «رادیو کوچه»، پیمان (امیر رضا) عارفی زندانی سیاسی که برای شرکت در مراسم تشییع جنازه مادر و همسرش با سپردن وثیقه به مرخصی آمده بود، پیش از رسیدن به فرودگاه اهواز مفقود شد و در این مراسم شرکت نکرد.

پس از موافقت مقامات قضایی جمهوری اسلامی با مرخصی «پیمان عارفی» زندانی تبعیدی محبوس در زندان مسجدسلیمان در ازای وثیقه‌ای یک میلیارد تومانی، وی پس از چهار سال و نیم حبس برای اولین بار، روز شنبه سی‌ام آذر ماه از زندان خارج شد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s