اظهار عجز نیروی انتظامی دولت تدبیر و امید در جهت شناسایی یک سارق

792423 555780544432298 1403234934 o اظهار عجز نیروی انتظامی دولت تدبیر و امید در جهت شناسایی یک سارق

پس از یک گذشت ۱ ماه از حمله به منزل نسرین ستوده در زمان دولت “اعتدال و امید”، وعلی رغم نامه رسمی‌ نسرین ستوده به رییس قوه قضاییه که طی‌ آن اعلام کرده بود که:

“بدیهی است حفظ امنیت جانی و مالی من وخانواده‌ام به عهده حکومت ایران می باشد. اینجانب با اعلام این مطلب خاطر نشان می سازم که  مسئولیت هر گونه اقدامی علیه خود و خانواده‌ام متوجه آن قوه به عنوان قوه‌ای  است که باید حافظ جان و مال شهروندان صرفنظر از اعتقادات، رنگ، نژاد، قوم، مذهب و جنسیت باشد.”

اما تا این لحظه هیچ نهاد و ارگان دولتی که موظف به ایجاد امنیت برای شهروندان هستند، نه تنها پاسخگو نبوده بلکه هیچ اقدامی هم در جهت مشخص نمودن عاملین حمله به منزل این خانواده انجام نداده اند. که باعث شده رضا خندان در صفحهٔ فیسبوک خود  به اطلاع عموم برساند:

یک ماه از زمان دستبرد به خانه ی ما سپری می شود. امروز برای چندمین بار به اداره ی آگاهی مراجعه کردیم. تا آنجا که بررسی کردیم هیچ کار تحقیقی در جهت شناسایی افرادی که با تخریب در, وارد آپارتمان شده و اقدام به سرقت کرده اند نشده است. هیچ اقدامی …
در عوض فهمیدیم پلیس به جای انجام کارهای فنی و پلیسی در جهت کشف هویت عامل یا عاملین دستبرد، کلی در مورد خود نسرین و وضعیت فکری و سیاسی و اجتماعی او بررسی کرده و اکنون خود را صاحب نظر در زمینه ی شناخت افکار و خطوط فکری او می داند و اظهار نظر می کند.
اما در مورد شناسایی عوامل ماجرا، هیچ اقدامی صورت نگرفته است. حتی بدیهیاتی مانند بررسی محتویات دوربین‌های اطراف کوچه از جمله دوربین بسیار پیشرفته و قوی که در وسط چهارراه بلوار دریا و پاک نژاد توسط نیروی انتظامی کار گذاشته شده است که با گذشت یک ماه، محتویات این دوربینها، پاک می شود.
و اما …
پرستو فروهر تایید می کند که قبل از واقعه ی هولناک و قتل پدر و مادرش، دو بار خانه ی آنها مورد دستبرد واقع شده بود.
با توجه به ادعاهای فرماندهان پلیس در داشتن اطلاعات جامع در مورد معترضین و سرکوب اعتراضات میلیونی سال ۸۸ ، اظهار عجز نیروهای آن در جهت شناسایی یک سارق به هیچ وجه قابل هضم نیست.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s